Majko në krah të Ramushit, godet Ramën: Veprat e tua vlejnë më shumë se dobësitë …

Ish-kryeministri i Shqipërisë në kohën e luftës së Kosovës, Pandeli Majko, aktualisht ministër i Rilindjes, ka përshëndetur aktin e dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në postimin e tij Majko shkruan se ky ishte një akt i vërtetë burrështetasi dhe një shembull për të tjerët, të cilët duhet të tregojnë se veprat vlejnë më shumë se dobësitë.

Ja postimi i Majkos:

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit si një burrë shteti. Ai kreu një akt që i bën nder Kosovës shtet që drejtohet nga shtetarë të cilët bëjnë dallimin e fatit personal me atë të sigurisë kombëtare.

Veprat e një njeriu vlejnë më shumë se dobësitë e tij.

Sot jam me Ramushin! Të falenderoj komandant për shembullin e luftës, dhe sot në atë të paqes.

Kujtojmë që në Shqipërinë e Edi Ramës nuk mungojnë akuzat dhe faktet që lidhin politikanët me krimin, por deri më sot askush nuk ka dhënë dorëheqjen.

LEXO EDHE  FOTO-LAJM/ Sandër Lleshaj del i tepërt në Kuvend, ja çfarë i ndodhi