Vrasje në familje, burri masakron gruan me thikë. EMRI

Burri vret gruan me thikë në Durrës në banesë.

Sipas informacioneve të para nga burime policore, Hasbije Kuka, rreth 40 vjeçe, është qëlluar me disa herë me thikë nga bashkëshorti, në banesën ku jetonin në lagjen 15.

Ajo është dërguar në spital nga familjarë, por nuk ka arritur të mbijetojë si pasojë e plagëve të marrë.

LEXO EDHE  Lista/ Delegatët e PS për Durrësin, zgjidhen mbështetësit e Dakos...

Ndërsa burri i viktimës u largua me makinë pas krimit.

 “Rreth orës 16:20, në lagjen Nr.15, Durrës, shtetasi A.K.,ka qëlluar me thikë bashkëshorten e tij shtetasen H.K., rreth 36 vjeçe, e cila u transportua në spital por ndërroi jetë si pasojë e plagëve të marra. Shërbimet e Policisë po vijojnë kontrollet për lokalizimin  e vendndodhjes së autorit  dhe kapjen e tij”, njoftoi Policia.