Furtunë te Kukësi pas eliminimit nga Europa/ Gjici shkarkon Ernest Gjokën

Nis ‘preja e kokave’ te Kukësi pas eliminimit nga Europa…

Klubi i Kukësit ka bërë me dje përmes një njoftimi se, ka shkarkuar trajnerin Ernest Gjoka.

Në njoftim sqarohet se vendimi ka ardhur pas “rezultateve zhgënjyese të ndeshjeve kualifikuese të Europa League”.

“Trajneri Ernest Gjoka nuk do të jetë më në krye të skuadrës së Kukësit. Vendimi është marrë pas rezultateve zhgënjyese të ndeshjeve kualifikuese të Europa League. Klubi ynë trajnerit Gjoka i ka dhënë gjithë mbështetjen e mundshme, sidomos pas rikthimit të tij në krye të pankinës së skuadrës nënkampione të Shqipërisë. FK Kukësi falenderon trajnerin Gjoka për punën e bërë në krye të ekipit. Shumë shpejt, klubi do të njoftojë për emrin e trajnerit të ri, i cili objektiv kryesor do të vijojë të ketë fitimin e titullit Kampion, Kupës së Shqipërisë si dhe përfaqësim sa më dinjitoz në Kupat e Europës!!”/, thuhet në njoftim.

LEXO EDHE  Spektakli i Ramës vijon, por “skena” iu shemb

Dje, Kukësi barazoi në “Elbasan Arena” 1-1 me Debrecenin, në ndeshjen e kthimit e vlefshme për turin e parë të Europa League. Takimi i parë në Hungari përfundoi me rezultatin 3-0 në favor të Debrecen. Rezultate këto që sollën eliminimin e kukësianëve nga Europa League. /BN/

Pas Teutës e Laçit, edhe Kukësi eliminohet nga Europa League