Dorëheqja e Haradinajt/ Shpërthen gazetari: Vetëm plumbi e zgjidh këtë punë

Dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka sjellë reagime të shumta nga qytetarë dhe intelektualë, të cilët e kanë cilësuar veprim prej burri shteti.

Por kjo dorëheqje gjithashtu ka sjellë dhe reagime të ashpra në drejtim të kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, i cili akuzohet për një mijë e një të zeza dhe në asnjë moment shqiptarët nuk kanë dëgjuar prej tij të artikulohet fjala dorëheqje.

Pas dorëheqjes së Haradinajt ka reaguar edhe gazetari Basir Çollaku, i cili duke e lidhur me situatën politike në Shqipëri, shkruan se në vendin tonë vetëm plumbi mund të zgjidhë të vërtetën.

LEXO EDHE  "Aleanca fluide” mes Vetingasve Florian Ballhysa e Xhensila Pine “kriset” nga gruaja e Sokol Sadushit (Foto)

Ja postimi i Çollakut:

Ramush Haradinaj dorehiqet per te shkuar si qytetar prane Gjykates, ndonese ka disa here pafajesi dhe nga Haga per akuza te ngjashme. Ndersa Edi Rama dergon si bidon uji ne Gjykate disa here kandidatin e tij dhe se le te kthehet pa vendim fituesi..Soji politik dhe drejtesie i tredhur.

vite drite larg ne model e sekonda afer ne krejt punet e tjera racore…

Klasa jone politike u gatua ne komunizem ndersa ata dolen nga lufta ku u perballen me plumba per trojet..

Plumbi thote gjithmone te verteten…