Dorëheqja e Haradinajt/ Ish-deputeti: Ramushi burrë shteti, Rama burrec…

Ish-deputeti demokrat, Flamur Noka, ka komentuar dorëheqjen  e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në postimin e tij në rrjete sociale, Haradinaj, shkruan se ky ishte një kat prej burri shteti, ndërsa Edi Rama për pushtet jo vetëm që nuk do largohej por do varroste dhe njerëz.

LEXO EDHE  Tremujori i dytë rriti fitimin e sektorit bankar. Kreditë me probleme “rezistojnë” në 8.1%

Ja postimi i Nokës:

Burrat e shtetit nga burrecat e karriges së pushtetit i diferencojnë aktet. Ramush Haradinaj tregoi veten që është burrë shteti. Për vendin e për shtetin sakrifikoi pushtetin. Edi Rama për pushtetin po shkatërron e varros vendin dhe shtetin.