Ç’po ndodh te Kryeministria? Pakicat Rome me pankarta: Vetëm po lypim..

Sic edhe ishte paralajmëruar, pakicat Rome dhe Egjiptiane kanë protestuar përpara Kryeministrisë për të kërkuar të drejtat e tyre themelore. Me pankarta në duar ku kërkojnë vetëm punë, drita dhe ujë, numr i tyre shtohet gjithnjë e më shumë edhe pse termometri jashtë shënon mbi 30 gradë celcius.

LEXO EDHE  Stuhia apokaliptike në Greqi shkakton 10 viktima, mes tyre dhe 1 shqiptar

Protesta e tyre po zhvillohet mes thirrjes “Kthema dritën!” pasi neni 95 i Kushtetutës nuk është miratuar nga Këshilli i Ministrave duke shkaktuar pasoja negative për mijëra familje e varfra.

“Nuk kemi as drita, nuk kemi as ujë vetëm lypim”, u shprehën ata.