Alarm në Butrint/ Gjendet një breshk uji e ngordhur, dyshohet për sulm (FOTO)

Një breshkë uji është gjetur në Kanalin e Vivarit në Butrint. Sipas peshkatarëve ajo është gjetur e vrarë.

Breshka vlerësohet se peshon rreth 300 kg dhe gjatësia e saj shkon në 2.5 metër.

LEXO EDHE  “Pasi u liruan kufizimet e ndoqa, por e pashë me vajzën e re duke...”/ Si e zbuloi gruaja tradhtinë e burrit në Tiranë

Sipas peshkatarit që ka gjetur breshkën, ajo duhet të hiqet nga uji pasi nëse del në breg do të shkaktojë aromë kundërmuese.