Tragjedia/ 12 persona humbin jetën nga flakët…

Të paktën 12 persona humbën jetën si pasojë e një zjarri në një studio të filmave vizatimore në Kioto të Japonisë.

Sipas mediave japoneze, dyshohet se një person ka hyrë në studio të enjten në mëngjes, duke hedhur një lëng të paidentifikuar përreth.

LEXO EDHE  Shënohet viktima e parë nga cigarja elektrike

I dyshuari u ndalua dhe u dërgua në spital me plagë.

Qindra zjarrëfikes dhe policë u përfshinë në operacionin e shpëtimit.