Kukësi në avantazh ndaj Debrecenit, shpresë për kualifikim

Kukësi kalon në avantazh ndaj Debrecenit. Në minutën e 17-të shënoi Et’hemi, duke hapur shpresat për kualifikim.

Ekipi i Ernest Gjokës, u mund thellë me shifrat 3-0 në takimin e parë të zhvilluar në Hungari, edhe pse duhet theksuar se bëri një paraqitje të mirë veçanërisht në pjesën e parë.

LEXO EDHE  Champions League/ Leipzig dhe Atletico Madrid luajnë për një vend në gjysmëfinale

Përballja me Debrecen luhet në kuadër të turit të parë të eleminatoreve të Europa League.