Karabak në avantazh, më larg kualifikimi për Partizanin

Minuta ’52 – Kalon ne avantazh Karabak. Pas krosim ne zone, Ovobiç godet me koke dhe shenon golin e 1-0 per vendasit.

 

***

Pjesa e parë/ Mbyllet në paqe Karabak-Partizani, ka shpresa për kualifikim (VIDEO)

Karabak dhe Partizani e kanë mbyllur me rrjeta të paprekura pjesën e parë të takimit, të vlefshëm për fazën e parë eliminatore të Ligës së Kampionëve.

Pjesa e parë ishte shumë e kujdesshme për të dyja skuadrat, që u dukën se nuk duan të pësojnë kurrsesi.

LEXO EDHE  Lacio E Dashuruar Pas Futbollistëve Shqiptarë, Ja Kë Dëshiron Të Transferojë

Për Partizanin, rasti i mirë ishte me Çinarin, i cili rrezikoi portën e Karabakut në mesin e pjesës së parë, ndërsa vendasit dominuan në qarkullim topi.

 

Me rezultatin e takimit të parë 0-0 në Tiranë, shpresat për kualifikimin e Partizanit për në turin tjetër, janë ende të hapura.