Basha zbardh takimin me Metën dhe aleatët/ Ja për çfarë është diskutuar dhe dakordësuar (video)

Kreu demokrat Lulzim Basha u shpreh se takimi me Kreun e Shtetit, Ilir Meta, kishte të bënte pikërisht me 13 tetorin, që Presidenti e shikon si një mundësi për zgjidhjen e krizës që ka përfshirë vendin.

Basha theksoi se opozita është e gatshme për të ndërmarrë çdo hap për zgjidhje që i shërbejnë shqiptarëve dhe jo bablokut të madh, lidhjeve të tij me krimin dhe oligarkët.

“Zgjedhjet duhet të jenë për njerëzit dhe jo për oligarkët, Ymer Lalën apo bablokun e madh, që është Edi Rama”, theksoi Basha.

Sipas PD-së, opozita është e gatshme për t’i dhënë qytetarëve zgjedhje të lira dhe të ndershme.

LEXO EDHE  Akuzohet se ngacmonte kolegen, reagon i riu: U ndjeva tmerrësisht keq, fola në what's up ...

Gjithashtu kreu demokrat ka zbardhur edhe takimin që ka zhvilluar në selinë e PD-së me drejtues të partive aleate.

Basha tha se kishte diskutuar mbi strategjinë që do të ndjekë opozita, por edhe mbi programin ekonomik, që do të nxjerrë shqiptarët nga varfëria ku i ka zhytur Edi Rama.

Në këtë kuadër, Basha tha se 30 qershori konfirmoi mazhorancën e re qeverisëse në vend, që sipas tij është opozita dhe qytetarët në krah të saj.