10 mln euro për 1 km rrugë ekzistuese/ Batërdia e Veliajt, pse nuk heton Arta Marku…

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë së PD-së, ka reaguar lidhur koston prej 10 mln euro për 1 km rrugë që aplikon Erjon Veliaj, kryebashkiak i Tiranës.

Drejtuesi i Departamentit të Mjedit, Pyjeve dhe Turizmit në PD, shkruan në një postim në rrjet se, prokuroria nuk heton sepse ka ikur në drejtim të paditur.

Postimi i Malltezit

10 milione euro per 1 km rikonstruksion rruge ekzistuese??? Qe per me teper do duronte 70 vjet? Por me pak se 10 milione per km kushtoi autostrada Rruga e Kombit qe ndryshoi gjeografine e Shqiperise se ku ishte mal e beri tunel ose fushe e ku ishte lugine e beri ura dhe sheshe. E paimagjinueshme baterdia! Por prokuroria ka ikur ne drejtim te paditur.

LEXO EDHE  "Vrasësi më i madh mes nesh është padyshim shkujdesja"/ Shkrimtarja publikon fotot dhe ka një apel

Nuk gjen dot ate qe perlau parate dhe ju tha qytetareve qe per 70 vjet nuk ka pse mendojne per rikonstruksion, nuk gjen dot as ata qerratallaret qe “kopsisin letrat” qe ca qerratallare te tjere te perlane per nderrim pllakash me shume sesa ndertim tuneli! Pse ikin Shqiptaret?