VIDEO EKSKLUZIVE/ Ulërima dhe dhunë, si nxirren me forcë gratë nga banesat

Pamje dramatike vijnë nga zona e Astirit në kryeqytet, aty ku ka nisur aksioni për shembjen e disa banesave, që preken nga projekti i rikualifikimit të një rruge që lidh zonën e Astirit me Kasharin.

Në videon e publikuar nga Boldnews, shihen forcat speciale të policisë të veshur me uniformë të kuqe (forcat “Shqiponja”), të cilët nxjerrin me forcë nga banesa që planifikohet të shembet banorët.

LEXO EDHE  "Bravo Lal, u tha u ly!", Rama vijon të tallet me Veliajn

Dy gra dëgjohen tek ulërijnë dhe duken teksa kundërshtojnë veprimet e forcave speciale.

Lexo edheTensionet te Astiri/ Shemben banesa dhe dëbohet media. Çfarë po ndodh… (VIDEO-FOTO)

Lexo edhe“O të na vrasin ata o do i vrasim ne”/ Rebelohen banorët e Astirit, ultimatum qeverisë

Lexo edheVIDEO E RE/ Përplasje te Astiri, gruaja pengohet nga policia të shkojë në banesë