Ditëlindja e deputetit të PS/ Kush janë deputetët e opozitës së re që festojnë bashkë me rilindasin

Deputeti i Partisë Socialiste për Qarkun e Durrësit, Jurgis Cyrbja ka festuar sot 34-vjetorin e lindjes.

Në tryezën e festës së tij, kanë qenë disa deputetë të mazhorancës si Bashkim Finon, Alket Hysenin, Edmond Lekën, Fatmir Xhafajn, Ulsi Manjen dhe Klotilda Ferhatin, por nuk mungonin as deputetët e opozitës së re, që morën mandatet pas largimit të opozitës në shkurt si Halit Valteri nga radhët e PD dhe Aurora Mara nga LSI.

Veç përfaqësuesve të majtë, në festën e organizuar prej tij ishin edhe deputetët e opozitës së re, që morën mandatet pas largimit të opozitës në shkurt.

LEXO EDHE  Prezantohet kryeprokurori i ri/ Olsian Çela: Prioriteti ynë i parë hetimi për tërmetet

Halit Valteri nga radhët e PD dhe Aurora Mara nga LSI uruar Cyrbjen së bashku me Bashkim Finon, Alket Hysenin, Edmond Lekën, Fatmir Xhafajn, Ulsi Manjen dhe Klotilda Ferhatin.

Jurgis Cyrbja është duke u hetuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për shkak të disa bisedave me Gilmando Danin, numrin dy të bandës së Emiliano Shullazit.

Ai dyshohet se ka ndikuar në kalimin e hotel Vollgës te Shullazi, në kohën kur ishte drejtues i Hipotekës së Durrësit.