(VIDEO) Shembja e godinës te “Arena Kombëtare”. Përplasje mes policisë dhe banorëve

PËRDITËSUAR/ Përplasje mes policisë dhe disa banoreve te godina që po shembet. Këta të fundit janë shprehur kundër shembjes së godinës. Ata janë shprehur se brenda në godinë ka mobilje pasi banorët nuk i kishin hequr. Personat që bënin biznes në këtë godinë kanë tentuar të futen brenda, por nuk janë lejuar.  Ata kanë kërkuar të paktën të marrin dokumentet.

***

Nis shembja e godinës

LEXO EDHE  Menduat se mbaruan reshjet e shiut? Mësoni për motin nesër...

Ka nisur shembja e godinave pranë “Arenës Kombëtare” në Tiranë nëpërmjet fadromave.

Në këtë godinë ishin vendosur disa biznese, si bar kafe dhe fast food. Godina 4-katëshe ishte ndërtuar para disa vitesh në hapësirë publike.

Në këtë hapësirë është planifikuar për të qenë parkim, që do t’u shërbejë tifozëve që do të zgjedhin të shohin ndeshjet nga “Arena Kombëtare”.