‘Çmimi i naftës’/ Berisha publikon ‘Dokumentin’, ja si po mashtron ministrja e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha, i është përgjigjur ministres së Financave, Anila Denaj, e cila deklaroi se nuk do të rritet çmimi i naftës dhe se kjo është një sajesë e ish-kreut të qeverisë.

Në reagimin e tij Berisha, ka publikuar edhe dokumentin i cili zbulon mashtrimin e madh të Denajt.

Ja postimi i Berishës:

Ndrikull falimenti mashtron pa u skuqur shqiptaret!

Ajo deklaron se nuk rritet çmimi i naftes. Kurse ligji i miratuar thote se nga kjo rritje do mblidhen 14 milione dollare me shume. Naryrisht ndrikulla vet e ka falas!

Meqe minstrja kembenguli qe rritja e cmimit te naftes ishte nje sajese nga Basha; ky dokument tregon qe vertet kemi te bejme me nje grup gangsterresh te rrezikshem dhe mashtruesa ordinere! sb

 

LEXO EDHE  Vrasja e Festim Latos, mediat holandeze zbulojnë detajet…