Skandali me komedianët rus, Zaev takim urgjent me..

Pas skandalit me bisedat telefonike me komedianët rus, ku doli  se ishte i përfshirë, Zoran Zaev, pritet të takojë ditën e sotme, ambasadorin rus në Maqedoni Sergej Bazdnikin.

Ky takim vjen i detyruar pas përgjimeve dhe zbulimit të bisedës telefonike që dy komedianët e prezantuar si Poroshenko dhe Stoltenberg kanë realizuar me të.

Lajmin për takimin e japin mediat maqedonase të cilat janë marrë gjerësisht me këtë çështje.

LEXO EDHE  Trajneri i kombëtares thirrje socialistëve/ Tërhiquni, mos provokoni Shkodrën. 2 prilli 1991 nuk është i largët

Pritet që edhe bisedat telefonik të jenë pjesë e debatit të takimit, ku mes tjerash kryeministri flet edhe për ndikim rus në Ballkan.

Në lidhje me biseda telefonike të publikuara nga komedianët rus, Ambasada ruse u shpreh për mediet e vendit se “nuk komentojnë zhvillime të komedianëve”.