Shemsi Prençi plas ‘bombën’: Ma ka thënë vetë Muharrem Rama, kryeministri i ka kërkuar…

Shemsi Prençi ka qenë i ftuar në një studio televizive dhe është shprehur se kryetari aktual i Bashkisë në Dibër ka dhënë dorëheqje.

“Muharrem Rama i ka paraqit dorëheqjen Ramës dhe ai nuk ja ka pranuar”, tha Prençi.

Sipas Prençit i cili shprehet se ja ka thënë gojarisht Muharrem Rama, kryeministri i ka thënë që ke faturë shumë të madhe për të paguar. Nëse dëshiron që të japësh dorheqje duhet të paguash faturën.

LEXO EDHE  Vendi në protesta? Bardhi: Është koha për një betejë të re, Shqipëria ka nevojë për ndryshim

Muharrem Rama fitoi me mbi 4000 mijë vota në Dibër, teksa përgjimet e fundit janë rregjistruar pikërisht në fushatën që është bërë për të.