Amerikanët anti-Trump të Sorosit drejtojnë Ambasadën në Tiranë kundër opozitës. Nxitojnë se u mbaron mandati

Nga Basir Çollaku

Leyla Moses-Ones, e ngarkuara me punë në ambasadën amerikane në Tiranë në fushatën e saj kundër presidentit Trump dhe bën fushatë për qeverinë kriminale të Ramës. Ka fshirë gjithccka nga rrjetet sociale profili i saj zyrtar, postimet kundër Trump të konstatuara nga ish-shefi FBI, por gjurmët kanë mbetur. Ai i ka ende këto mesazhe. Dhe Leyla nuk do fshihet për shumë kohë si mbështetëse e grupit Soros. Sidomos në Tiranë ku ajo përdor dhe logon e Ambasadës për t’i shërbyer Edi Ramës beniaminit të Soros.

LEXO EDHE  FOTO/ Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë

Postimi i Leyla me Joe Biden kandidatin demokrat presidencial përballë Trump është preferencë e dukshme e orientimit të saj politik që ende nuk e fsheh.

Mathew mentori i saj në Zyrën për Euroazine po mbyll kontraten për ccështje orësh ndaj nxitojnë kundër opozitës shqiptare. Edhe Palmer është në këtë grup. Për më tepër lexoni Washinvgon Times ..
Prandaj dhe Boshard vrapon të memorandumi…