Mot i paparashikueshëm/ Ja çfarë ndodh me temperaturat javën e ardhshme

Pas një jave shumë të nxehtë, më në fund do të kemi pak freski. Sipas MeteoAlb, java do të nis me mot të kthjellët dhe vranësia kalimtare, më të theksuara në zonat malore.

“Kthjellime dhe vranësira të lehta mbizotërojnë në të gjithë vendin gjatë orëve të paradites, por dita e diel do të ketë shtim të vranësirave gjate mbrëmjes duke sjell shira të dobët në zonat veriore.

LEXO EDHE  Sekuestrohen 11 mijë euro false/ Ishin transportuar drejt Italisë nga Shqipëria

Po ashtu, fillimi i javës tjetër vijon me mot të kthjellet dhe vranësira kalimtare, më të theksuara në zonat malore”, njofton MeteoAlb.

Planet duhet t’i lini për në fundjavë, sepse temperaturat e ajrit rriten gradualisht duke kulmuar ditën e shtunë deri në 37°C. Ndërsa, java tjetër sjell rënie të lehte të tyre.