Rama me deputetët në Butrint, frikë nga protesta në Tiranë

Në kohën kur opozita e bashkuar jo-parlamentare është mbledhur në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për të protestuar kundër qeverisë Rama, kryeministri duket se po e shijon këtë të premte.

Duket se Rama i është frikësuar protestës dhe ka vendosur të shkoj në Butrint.

LEXO EDHE  Pasojat e tërmeteve/ Psikiatria: Kthejuni hobeve, komunikoni me fëmijët

Ashtu siç edhe u paralajmërua më herët, kryeministri ka marrë helikopterin dhe ka shkuar në Butrint.

Damian Gjiknuri, Alket Hyseni dhe të tjerë deputetë dhe zyrtarë të PS i janë bashkuar kryeministrit në këtë koncert të  Carla Brunit në Butrint.