‘Je në listë për tu vrarë’/ Kërcënohet me jetë politikani i njohur në mes të Tiranës

Kreu i Partisë Lëvizja për Drejtësi dhe Etikë, Arian Galdini është kërcënuar me jetë paraditen e sotme, nga dy persona të panjohur.

Ka qenë vetë Galdini i cili ka shpërndarë lajmin nëpërmjet rrjetit social Facebook. Galdini shkruan se dy persona kanë ndalur makinën para këmbëve të tij dhe më pas e kanë sharë dhe kërcënuar, ndërsa i kanë thënë se ai bën pjesë në listën e personave që do të ekzekutohen.

Ja çfarë shkruan Galdini:

A mund të kërcënohet një ide?

Miq, sapo kam përjetuar një nga ato situatat psikedelike, kur një makinë më ndal tek këmbët dhe dy “trimosha” trupmëdhenj dolën e më ndalën në rrugë.

Sapo kisha dalë nga shtëpia e prindërve të mij, ku lë çdo mëngjes Martinin.

Mes pallateve ku po ecja në këmbë, diku midis Xhamisë së Xhurajve dhe Oxhakut, më ndal para këmbëve kjo makina fuoristradë Land Rover i bardhë.

Dolën dy “trimoshat” dhe ia nisën të më shanin e kërcënonin.

Ndër të tjera më paralajmëruan se qenkërka bërë një listë ekzekutimesh dhe se emri im qenkërka ndër të parët në këtë listë.

Pasi më treguan edhe se ishin të armatosur, u larguan duke më sharë.

Tani, unë eci çdo ditë në këmbë. Çdo ditë.

Me sandalet e mia të preferuara.

Kurrë nuk e kam ndryshuar rrugëkalimin tim.

Jam çdo ditë në këmbë ose në autobus.

Ua thashë edhe atyre dy trimave e po ua them edhe dërguesve të tyre këtu publikisht.

Nuk kam ndërmend ta ndryshoj intenerarin dhe zakonin tim të përditshëm për asnjë arsye.

Nuk ka kërcënim e listë ekzekutimi që ma ndryshon mua ecjen në këmbë e me sandale.

Shumë shpejt, do të përpiqem tua jap përgjigjen edhe dërguesve por edhe kërcënuesve edhe shqip edhe anglisht.

Unë jam një ide.

Nuk jam i kêrcënueshëm.

Listat tuaja mbajini si pasqyrë të zezonës ku jeni zhytur.

Do vij tju takoj shpejt, në këmbë, me sandale, në zyrat tuaja, shqip dhe anglisht.

Një ide nuk kërcënohet dot.

Një ide nuk trembet dot.

Ideja ecën në këmbë.

Kaq për sot.

LEXO EDHE  Drafti i plotë i opozitës së bashkuar/ Ja si realizohen listat 100% të hapura për zgjedhjet e ardhshme