Shorti, ja kundërshtarët e Kukësit, Teutës dhe Laçit në Europa League

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti që përcakton çiftet e turit të parë të Europa Leagues.

Kukësi do të përballet me skuadrën hungareze të Debrecenit të cilët më parë kanë eliminuar Skënderbeun.

LEXO EDHE  A keni trukuar ju ndeshje? Pyetja publike e gazetarit për Takajn, Josën dhe ...

Teuta do të përballet me skuadrën letoneze të Ventspils, ndërsa Laçi ka “peshkuar” Hapoel Bersheva.

Ndeshjet e para do të luhen më 11 korrik, ndërsa ato të kthimit më 18 korrik.