Zyrtare/ Juventus emëron trajnerin e ri. Emri

Nuk ka më dilema nuk ka më dyshime, ashtu siç ishte folur prej muajsh Mauricio Sarri është trajneri më i ri i Juventusit.

Ish-tekniku i Napolit është zyrtarizuar vetëm pak para pak minutash edhe pse prej ditësh tashmë dihej se do të ishte ai që do drejtonte Juventusin.

LEXO EDHE  A keni trukuar ju ndeshje? Pyetja publike e gazetarit për Takajn, Josën dhe ...

Sarri këtë sezon me Chelsean arriti që të fitonte kupën UEFA dhe pozicionoi Chelsean në vendin e tretë, pas Manchester City-t dhe Liverpool.