Çmendet moti/ Ja çfarë ka bërë në juglindje të vendit (VIDEO+FOTO)

Pas disa ditëve përveluese, moti ka bërë një kthesë të papritur. Në juglindje të Shqipërisë, në zonën e Korçës dhe të Devollit pasditen e sotme kanë rënë shtrëngata rrebeshi dhe breshëri.

Madhësia e kokrrës së breshërit ka qenë e madhe aq sa ka shkaktuar dëme të konsiderueshme për fermerët. Si pasojë e breshërit bimët e reja janë shtrirë përtokë.

LEXO EDHE  Mesazhet e Ramës si puna e gomarit që udhëheq devetë në shkretëtirë/ Ironia e gazetarit

Pas tërmeteve duket se fatkeqësitë natyrore nuk kanë të ndalur në Korçë.