Përplasja Rama-Meta/ Avokati i njohur: Historia e ka treguar gjithmonë, ja kush fiton në fund …

Avokati i njohur, Altin Goxhaj, ka komentuar sërish përplasjen e madhe mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta, e cila erdhi pasi ky i fundit dekretoi shtyrjen e datës së zgjedhjeve.

Avokati Goxhaj shkruan se në fund të kësaj përplasjeje ai që do të dalë i fituar do të jetë presidenti Meta. Pasi sipas Goxhajt, në 21 vite përplasjeje mes të dyve, ka qenë Meta ai që ka triumfuar përherë.

LEXO EDHE  Në shtator nis arrestimi i politikaneve? Ja çfarë shkruan “Deutche Welle” për...

Ja postimi i Goxhajt:

Arsyeja pse do e fitojë Meta lojën ndaj Edit është se Meta në 21vjet nuk ka humbur asnjë ndeshje me Edin!

Kujtohuni dhe do bindeni