Deklarata e fortë për Ramën: Mban erë, kutërbon…

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, i cili njihet për qëndrimet e tij të forta nga kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij, ka rritur dozën e ashpërsisë ndaj kreut të qeverisë, i cili në daljet e tij të fundit në publik nuk i ka kursyer shigjetimet ndaj LSI-së dhe kryetares së saj.

LEXO EDHE  Mirënjohja e burrave të shtetit njihet në ditë të vështira/ Deputeti nuk kursen vlerësimet për Haradinajn

Por sipas Vasilit, kryeministri Rama duhet mbajtur larg pasi mendimet e tij janë kalbur dhe mbajnë erë.

“Edi Rama, ky matuf shëtitës, që i fermentuan mendimet krejt ndaj veç bërsi nxjerr nga goja. Kutërbon. Mbajeni larg”, shkruan Vasili.

Image