Kanos me armë zjarri kushëririn, arrestohet

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Tropojë, arrestuan në flagrancë shtetasin Z.A., 62 vjeç, banues në fshatin Kasaj, Tropojë.

Arrestimi i tij u bë pasi, në fshatin Kasaj, për motive të dobëta ka kanosur me armë zjarri kushëririn, shtetasin R.A., 57 vjeç, banues në fshatin Kasaj, Tropojë, bënë me dije burime zyrtare nga policia.

LEXO EDHE  Rastet e reja me Covid-19, konfirmohen 6 persona në Kukës

Vijon puna për dokumentimin e plotë të ngjarjes dhe gjetjen e armës, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprat penale “Kanosja” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”, njoftoi Policia.