VIDEO/ “Rama ik” edhe nga plazhi, ja çfarë ndodhi…

“Rama ik” është kërkesa e vetme që në 4 muajt e fundit artikulon opozita në çdo protestë të sajën.

Mijëra qytetarë një ditë më parë kërkuan largimin e kryeministrit Edi Rama në protestën e 8 kombëtare të thirrur nga opozita e bashkuar, ndërkohë që Presidenti Ilir Meta ka anulluar dekretin e tij për zhvillimin e zgjedhjeve më 30 qershor.

LEXO EDHE  Berisha pret në takim deputetin e AAK, ja për çfarë diskutuan

Por video e mëposhtme tregon një grup fëmijësh, që duke u larë në det bërtasin “Rama ik”. Javët e fundit video të tilla qarkullojnë në media dhe rrjete sociale, si për të treguar se largimin e Edi Ramës e kërkojnë jo vetëm prindërit apo të rinjtë, por edhe fëmijët.