Tragjedi në familjen e Clinton, ndërron jetë…

Ish-sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton, i ka vdekur vëllai i vogël, Tony Rodham, këtë të premte, bën të ditur vetë ajo përmes Teitter.

“Ne e humbën vëllain tonë Tonin, natën e kaluar. Është e vështirë të gjesh fjalë, sot mendja ime është e mbushur me kujtime të tij” shkroi ajo në Teitter. “Kur ai hynte në dhomë, e ndizte atë me të qeshura”.

LEXO EDHE  NATO dhe SHBA në alarm, 120,000 trupa ruse në kufirin me Ukrainën

Clinton e përshkroi vëllain e saj si një njeri të dashur.

“Do të na mungojë shumë” shkroi ajo për vëllain i cili u lind në vitin 1954.

Toni Rodham, nuk është shfaqur shumë në publik, edhe pse ndaj tij pritej që të shfaqej gjatë fushatës presidenciale të vitit 2016.