Kapet i arratisuri

Thyen lejen e dhënë nga IEVP Fier duke mos u kthyer më në vendin e kryerjes së dënimit, kapet dhe ndalohet shtetasi i shpallur në kërkim për veprën penale “Largim i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”.

Nga shërbimet e Njësisë Operacionale “Sopoti” në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në vendin e quajtur “QTU” u kap shtetasi i shpallur në kërkim: Gentjan Taullaj, 36 vjeç, banues në Ballsh.

Sipas policisë, 36-vjeçari ishte person i shpallur në kërkim pasi ka thyer lejen shpërblyese dhënë nga I.E.V.P Fier ku ishte duke vuajtur dënimin prej 7 vitesh për vepën penale “Trafikim të lëndëve narkotike”.

LEXO EDHE  Aksident i rëndë në Klos, vdes 33 vjeçari

“Nga kontrolli i ushtruar i është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një sasi lënde narkotike Cannabis Sativa si dhe një dokument leje drejtimi greke e dyshuar e fallsifikuar. Në këto kushte u bë ndalimi i tij për veprat penale ‘Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike’, ‘Falsifikimi i dokumentave’ dhe ‘Largim i të burgosurit nga vendi i qëndrimit’. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme proceduriale”, njoftoi Policia.