Mblidh bishtin ndër shalë dhe largohu/ Ish-ministri thirrje anëtarit të KLP që kërcënoi gazetarin…

Tartar Bazaj, anëtar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, një ndër organet kryesore të Reformës në Drejtësi, rezulton me probleme përsa i takon arsimit të tij, më konkretisht shkollës së mesme.

Bazaj ka mbaruar vetëm 3 klasë agronomi në Sevaster të Vlorës, të cilën e ka braktisur në vitin e tretë. Ai ka pretenduar më parë se ka mbaruar shkollen e mesme në një fshat të Tiranës, Valias.

Lidhur me këtë skandal ka reaguar edhe ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.

“Nuk mbledh bishtin ndër shalë e të largohet, por kërcënon gazetarin”, shkruan ish-ministri, referuar emisionit “Ajsberg”, ku anëtari i KLP kërcënon gazetarin Artur Çani.

Postimi i Ylli Manjanit

LEXO EDHE  Dashurohet me prostitutën shqiptare, vret tutorin për ta shpëtuar! Detajet

Ua ua ua ua ua…

Anëtari i KLP-së!!!

Pu pu pu pu pu!

Është emëruar aty me dëftesë fallco dhe nuk mbledh bishtin ndër shalë e të largohet, por kërcënon gazetarin…

Kjo nuk ka të bëjë më me turpin, por me ligjin!

Duhet shkarkuar një orë e më parë! Gjykatës e prokurorë, por edhe policë e punonjës administrade largohen nga detyra për shumë më pak sesa ky!!!

Ndërkohë, ka edhe të tjerë shkelës ligji që kanë marrë detyra kushtetuese në institucionet e reja të drejtësisë që deshën…

Veç kujdes, mos na shqetësoni Callaveren…!

Dokumentat/ Minatori-agronom i KLP, Bazaj, dyshime për diplomë gjimnazi false