Veliaj si Haxhi Qamili, në kohën moderne nuk qeveriset me babëzi/ “Shpërthen” ish-deputeti i PS…

Arben Malaj, ish-deputet dhe ish-ministër i Partisë Socialiste, ka reaguar sërisht në rrjetet sociale, lidhur me mënyrën sesi Erjon Veliaj qeveris Tiranën nga pozitat e kryebashkiakut. Madje Malaj nuk nguron ta krahasojë atë me Haxhi Qamilin, ndërsa shprehet se në kohët moderne nuk mundet askush të qeverisë me arrogancë, fodullëk dhe babëzi.

Postimi i Arben Malajt

Banoret e rruges Faik Konica e fituan betejen morale dhe ligjore me Veliajn, Ja sa arrogant dhe te paditur ka ne Bashkine e Tiranes.

I gjobiten residentet per disa muaj rrjeshte, aaruan situaten e banoreve me policine bashkiake dhe Policine e Shtetit dhe sot u dorezuan. Pallati filloj punen dhe banoret nuk u gjobiten me.

Nqs do te ishim strukur perballe arrogances se Veliajt residentet do te paguanin 218 milion leke per parkim diku tjeter, i hoqen gjobat per zgjedhjet apo Veliaj e kuptoi qe me shpifje nuk na trembi dot.??

LEXO EDHE  Policia ndalon çiftin në Morinë, nuk deklaruan paratë që kishin me vete! Ja sa ishte shuma (Foto)

Veliaj perbetohet se eshte evropian, por qeverise si Haxhi Qamili. Banoret i nisen peticion i cili eshte thelbi i i demokracise se dpd ose demokracise me pjesmarrje.
Peticionit i pergjigjet drejtperdrejte dhe vetem politikani qe ata kane votuar, jo punonjesit e administrates.

Bashkite duhet te kene nje manual si trajtohet nje peticion pasi paraqitet nga qytetaret. Per peticionet duhet vene ne dije keshilli bashkiak e tje.
Te dashur bashkeqytetare te Tiranes luftoni paqesisht dhe ligjerisht per te drejtat tuaja, dhe patjeter qe do te fitoni,

Ne kohe moderne nuk mund te qeverisesh me arrogance, fodullek dhe babezi.

Dokumentat bashkangjitur mbeshtesin analizen e mesiperme.