Media angleze: Shaqiri rikthehet në Milano

Xherdan Shaqiri mund të largohet nga Liverpooli pas vetëm një viti dhe të kthehet te ish-klubi i tij, Interi në Serie A, sipas mediave angleze dhe italiane.

Tabloidi anglez Daily Star raportoi ditë më parë se kosovari i Kombëtares zvicerane mund shumë lehtë të largohet nga Anfield gjatë afatit kalimtar të verës edhe pse ka lënë mbresa të mira në sezonin e tij të parë me klubin,

Shaqiri iu bashkua Liverpoolit nga Stoke City në verën e vitit të kaluar dhe ka luajtur rol kyç në klub këtë sezon, duke i shënuar gjashtë gola dhe duke i dhënë pesë asiste në 31 paraqitje në të gjitha garat.