‘O id*ot, po pasoje …’/ Komentatorja shqiptare harron mikrofonin hapur dhe shan futbollistin e kombëtares

Qëndresa Krelani e njohur si Qeqa është komentatorja e parë shqiptare në historinë e futbollit shqiptar. Bukuroshja nga Kosova është e ftuar mbrëmjen e sotme në “Xing me Ermalin”, ku tregoi se teksa komentonte një ndeshje ka bërë një gafë të madhe duke lënë padashje mikrofonin ndezur e duke i bërtitur një prej futbollistëve.

“Ishte duke luajtur Kosova me Danimarkën dhe është një futbollist Edon Zhegrova që nuk e kam qejf, më duket i dashuruar me vetveten ai çuni. Kishte dy shanse brenda një shansi, ta pasonte ose ta bënte vetë golin. Teksa po komentoja, mendova se e fika mikrofonin dhe ja dhashë fjalën kolegut. ‘Po gjuaje o idiot’, bërtita duke menduar se e kisha fikur mikrofonin. U dëgjova live dhe doli në transmetim. Ai redaktori ma hoqi mikrofonin dhe tha: ‘U çmende?”. Më kanë ndodhur dhe raste të tjera”, tregoi Qëndresa.

LEXO EDHE  Bëhet i ditur emri i futbollistit shqiptar që rezultoi pozitiv me coronavirus