E paprecedentë/ Ja si Rama po kërcënon shqiptarët të protestojnë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka postuar një tjetër denoncim mbrëmjen e sotme, ku tregon masat skandaloze që ka marrë Rama për të ndalur protestën e qytetarëve.

Në postimin e tij, Berisha, tregon se si Rama po urdhëron policët privatë të mos bëhen pjesë e protestës, duke i kërcënuar për heqje liçence.

Ja postimi i Berishës:

Po dridhet kakstokracia nga Cunami i papare qe po afron!

Miq, Edvin Kristaq Paniku dhe Vasal Kimiku me badiguardi i Eskobarit, Geron Velia urdherojne firmat private te ndalojne punonjesit per te marre pjese ne proteste!

Po dridhet Kakistokracia nga cunami qe po afron! Rama Ik! Fitore!

Lexoni mesazhet e qytetarit dixhital! sb

pershendetje doktor, jam nje ish emigrant dhe prej disa vitesh punoj ne shqiperi si punonjes i policise private (security) do doja dhe une qe te protestoja per te drejtat e mia (jashte orarit te punes) por lajmi i sotem nga drejtori i policise qe ndalon pjesmarrjen ne protesta te punonjesve te policise private me ka tronditur shume. perse shkelen kaq shume te drejtat tona? a nuk jemi te barabarte dhe te lire jashte orarit te punes?! por si duket diktatura po instalohet perseri.

Pershendetje i dashur Dr. Berisha ! Kryepolici i rilindjes se krimit, (sigurisht me porosi te mercenarit llesh kimiku), porosit qe edhe privatet ( firmat e rojeve fizike) te futen ne rresht me me mercenaret, duke u bere presion dhe shantazh per heqje licence nese marrin pjese ne protestat e opozites…!!! Keto jane “te pa pare”…, nuk lene gje pa bere per te mbrojtur pushtetin e vjedhur, tashme te kalbur e te qelbur. Bashkelidhur shkresa e tyre…

LEXO EDHE  Yuri Kim takon anëtarët e Këshillit Politik/ Çfarë pritet për Reformën Zgjedhore