Dokumenti/ Skënderi apo Sasha? Kush do e drejtojë Akademinë e Shkencave

Zgjedhja e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave, pati jo pak komente negative për shkak të së shkuarës së tij, i cili ka qenë dhe ministri i fundit i Arsimit në diktaturë.

Por ajo q të bën përshtypje, është se nga gjithë ish-komunistët Gjinushi funksionon të jetë edhe me dy emra, ku përveç emrit Skënder, ka dhe atë rus Sasha.

LEXO EDHE  E rëndë/ E zë poshtë porta e fushës së futbollit, humb jetën 10-vjeçari në Has

Ja dokumenti që tregon dy emrat e Gjinushit: