Reja hedh sytë nga talentet, grumbullon në Kombëtare 20-vjeçarin e Tiranës

Kombëtarja ka nisur punën herët, për dy ndeshjet e qershorit ndaj Islandës dhe Moldavisë.

Edi Reja, trajneri i ri i Kombëtares, ka surprizuar duke thirrur deri në këto momente katër lojtarët të Partizanit.

Por, sipas zyrës së shtypit të FSHF-së, Reja ka kthyer sytë dhe nga Tirana.

Jurgen Çelhaka, 20-vjeçari i Tiranës, është thirrur në “zborin” e përfaqësueses në Durrës.

“Dëshiroj t’ju informoj se grumbullimit paraprak që po zhvillohet në Kompleksin Tropikal, me lojtarë të ekipit Kombëtar dhe U-21, ditën e sotme do ti bashkohet Jurgen Çelhaka, që vjen nga Shqipëria U-20”, ka qenë njoftimi i Zyrës së Shtypit.

LEXO EDHE  E bujshme/ Pas 18 ndeshjeve me Veronën, Kumbulla votohet si ndër më të mirët në historinë e klubit

Çelhaka është një ndër lojtarët më të talentuar të skuadrës së Tiranës, i cili është blinduar nga kryeqytetasit, por nuk ka gjetur minutat e duhura.