Nesër për udhëtim? Aviacionit Civil bën lajmërimin e rëndësishëm

Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar i bën apel gjithë pasagjerëve që do të udhëtojnë ditën e nesërme (e Martë 21 Maj) nga Tirana drejt Italisë dhe anasjelltas, se për shkak të një greve që pritet të jetë 24 orëshe, do të ketë anulime dhe vonesa të fluturimeve.

“Vonesat dhe anulimet e më shumë se gjysmës së fluturimeve vijnë si pasojë e një greve të pilotëve, teknikëve dhe asistentëve të fluturimit të kompanisë Alitalia, Blue Panorama dhe Blue Air.

Për të shmangur pritjet e gjata, këshillojmë të gjithë personat që kanë parashikuar të udhëtojnë nga dhe drejt Italisë ditën e martë, që të kontrollojnë dhe të komunikojnë me kompanitë ku kanë rezervuar biletat e udhëtimin, për tu njohur me statusin e fluturimit”, njofton Autoriteti i Aviacionit Civil.

LEXO EDHE  Tragjedia e Kombinatit, Vëllazëria Ungjillore: Familja Josifi anëtare e jona para 15 vitesh, nuk predikojmë vetëvrasjen