Rekord absolut, Devolli e mbyll kampionatin me 0 humbje

Devolli i Stavri Nicës u shpall ditën e sotme kampion i Kategorisë së Dytë, Grupi B. Bardheblutë triumfuan ndaj Tepelenës në sfidën e fundit të kampionatit me rezultatin 4-1 teksa e mbyllën sezonin pas asnjë humbje, duke regjistruar kështu një rekord më vete.

Ekipi nga qyteti i Bilishtit janë të vetmit në të gjitha kategoritë e futbollit shqiptar që e mbyllën kampionatin me kolonën e humbjeve 0.

LEXO EDHE  Ramos: Jam i duhuri për gjuajtjen e 11-metërshave, mendoj vetëm për suksesin e skuadrës

Pavarësisht se Grupi B i Kategorisë së Dytë, shquhet për ashpërsinë që e karakterizon dhe për fusha të ashtuquajtura të pakalueshme, Devolli arriti të mbetej i pamposhtur duke treguar superioritet dhe cilësi ndaj rivalëve.