MOVIOLA| Kukësi-Skënderbeu/ Penalltia ishte, por anësori gaboi me një pozicion jashtë loje (VIDEO)

Kukësi-Skënderbeu nuk u shpëtoi rasteve për moviolë. Nën gjykimin e Juxhin Xhajës dhe asistentëve të tij, Veseli e Malaj, ishin të paktën tri momente, të cilat janë për diskutim.

2’ Abazi harkon një top në zonë nga e majta për Krasniqin, sulmuesi gjuan, por pasi merr një goditje pas shpine prej Cuculit. Juxhin Xhaja akordon direkt penallti. Edhe pse pamjet janë të vështira, duket që ka kontakt.

LEXO EDHE  Fundjavë e vështirë për Ribery, pas dëmtimit që pësoi lojtarit i grabitet shtëpia

8’ Harkim i Gripshit në zonë dhe Ethemi ndal topin me dorë. Ka protesta nga ana e korçarëve, por gjyqtari Xhaja nuk sinjalizon penallti. Moment i diskutueshëm.

43’ Muzaka hedh një top të gjatë për Abazin në të majtë dhe vijon aksioni i korçarëve. Por anësori Malaj gabon, pasi dukshëm mbrojtësi ishte në pozicion jashtë loje.

/Panorama Sport