Eurovizion/ Ja për kë shkuan pikët e Shqipërisë

Jonida Maliqi na ka përfaqësuar denjësisht në Eurovizionin e vitit 2019 i cili u mbajt në Tel Aviv, Izrael.

Por për kë votuan shqiptarët?

Ja pikët:

Rusia 1

Australia 2

Franca 3

Greqi 4

Italia 5

Suedia 6

Qipro 7

Azerbajxhan 8

Zvicër 10

Maqedonia e Veriut 12

LEXO EDHE  “Astiri bast midis Ramës dhe Veliajt”, aktivisti: Thirrje policisë të mos t’iu ngre nervat…