“Moisiu nuk është bosi”/ Ish-oficeri i Antidrogës: Ka të drejtë i ziu, ishte ushtar i…

Ish-shefi i Antidrogës Dritan Zagani ka reaguar lidhur me gjyqin në Katania ndaj Moisi Habilajt. Një ditë më parë, avokatët e këtij të fundit kërkuan të hidhej poshtë pretendimi i Prokurorisë se Moisi Habilaj ishte drejtuesi i grupit të trafikut të drogës nga Shqipëria në Itali, në vitet 2013-2017.

Lidhur me këtë, Zagani shprehet se edhe “ai do t’ja lërë topin kushos (Saimir Tahirit)”

LEXO EDHE  KSHM letër KE-së: Rama mos kopjojë Erdoganin ...

“Dhe ka të drejtë i ziu se si ai, si kusho i tij, Saje ministri ishin thjesht ushtarë për llogari të liderit drogaxhi rilindas”, shkruan Zagani në një reagim në Facebook.

Lexo edhe: Kush fshihet pas Fatoshit? Moisi Habilaj tregon emra