Rama: Gati të ulem me Bashën, por ai nuk futet dot në zgjedhje!

Kryeministri Edi Rama deklaroi këtë të shtunë se PD dhe opozita nuk mund të futen në zgjedhjet lokale, që “do të zhvillohen më 30 qershor”. Kjo pasi, sipas Ramës, nuk e lejon Kushtetuta.

“Jam i gatshëm të ulem dhe Bashën dhe ti ofroj gjithçka që është e gatshme qeveria të ofrojë. Kushte nuk kam. Kushtetutën e kemi njësoj. Zgjedhje ne më 30 qershor. Lulëzimi me zgjedhjen për të mos hyrë në zgjedhje më 30 qershor”, tha Rama gjatë fjalës së tij në takimin me kandidatë e PS-së për kryebashkiakë.

LEXO EDHE  Video/ Me libra në kokë, nxënësit improvizojnë një situatë tërmeti në Tiranë

Zgjedhjet s’ka asnjë mundësi të shtyhen dhe asnjë shans të mos lejohen të zhvillohen”, shtoi. /bn/

Rama i rikthehet “muhabetit të vjetër”: Fajin e ka Berisha, ka frikë se para vdekjes…