FOTO/ Yjet e Ajax drejt Barcelonës …

Frenkie de Jong dhe Matthijs De Ligt kanë udhëtuar drejt Barcelonës.

Një fotografi e publikuar nga e përditshmja katalanasve “Sport” po bën xhiron e botës, pasi de Ligt përflitet për një transferim të mundshëm drejt katalunasve.

Në fakt De Jong dhe De Ligt janë shpërblyer për sezonin e tyre të madh me një qëndrim në këtë qytet për të festuar në stilin e dyfishtë vendas (Eredivisie + Cup) dhe performancën yjnore në Champions, ku ata ishin në derën e finales.

LEXO EDHE  Moto GP, në mungesë të Marquez triumfon i “panjohuri” Binder

Ne nuk e dimë se sa do të zgjasë qëndrimi i tyre, por ata kanë shumë për të festuar, shkruan Sport.

Prej disa ditësh po përflitet transferimi i De Ligt drejt Barcelonës, ndërsa pritet të japë një reagim për mediat spanjolle.