U ndalua me urdhër të Ramës për parrullën ndaj Borchardt/ Paralajmërimi për kryeministrin dhe thirrja…

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka bërë publik mesazhin e studentit dixhital, sipas të cilit policia ka ndaluar studenten Viosana Koklën, për shkrimin në shtëpinë e ambasadorit Borchardt.

Berisha shkruan se “duke dënuar me ashpërsinë më të madhe këtë akt hakmarrës, kriminal primitiv, kërkoj lirimin e menjëhershëm të studentes dhe paralajmëroj Edvin Kristaq Xhelatin”.

Postimi i plotë

Edvin Kristaq Urrejtesi urdheron arrestimin e Viosanes!

Miq, Edvin Kristaq Urrejtesi, bastardi i eterve te tij xhelat qe firmosen varjen ne litar te disidentit Havzi Nela dhe ekzekutimin e njerezve te pafajshem, urdheron sot ne nje akt hakmarrje primitive arrestimin e Viosanes, studentes guximtare qe i perplasi publikisht ne surrat mesazhet kercenuese qe skizoidi ia kishte derguar ne celularin e saj.

Duke denuar md ashpersine me te kete akt hakmarres kriminal primitiv, kerkoj lirimin e menjehershem te studentes dhe paralajmeroj Edvin Kristaq Xhelatin hiq dore nga hakmarrjet personale se çdo gje do te kthehet mbi ty. Gjithashtu iu bej thirrje studenteve te ngrihen fuqishem dhe te marrin pjese ne kryengritjen mbare popullore per te hedhur ne koshin e plehrave kete armik te eger te rinise studentore shqiptare. Rama ik. Fitore! sb

LEXO EDHE  VIDEO/ Aksident në Tiranë, përplasen 3 makina...

Lexoni mesazhin e studentit dixhital.
Pershendetje doktor! Sapo eshte ndaluar nga policia kimikut me urdher te Maduros studentja e radhes Viosana Kokla nga Gramshi qe kryqezoj Maduron duke i lexuar live mesazhet,qe ky i fundit i kishte derguar me terma kercenuse studentes ne tel e saj,kur ajo e kishte pyetur per plotesimin e 8 pikave te studenteve!