Me 79 vota kundër, Parlamenti rrëzon dekretin e Presidentit Meta

Sot, gjatë seancës parlamentare Kuvendi votoi për dekretin e propozuar nga Presidenti, Ilir Meta për Vettingun në polici.

Por, pas votimmit, dekreti i Metës rrëzua me 79 vota kundër. Të pranishëm në seancën plenare ishin 11 deputetët e rinj që votuan pro dekretit. Të pranishëm për votim 108 deputetë.

LEXO EDHE  Zvarritja e projektit Qukës-Qafë Plloçë/ Kostot u rritën me 59 mln usd, duhet të ishte mbaruar në 2018

Kreu i grupit parlamentar të PS-së. Taulant Balla dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj gjatë fjalës së tyre në Kuvend  bën thirrje që deputetët të votojnë  rrëzimin e dekretit të Metës.