I përzgjedhuri i Dakos zëvendëson “mikun” e Ramës, ja posti që merr…

Ledion Lako, është emëruar në krye të Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, post që mbahej nga Auron Tare.

Lako ka kryer studimet universitare në Shkenca Politike dhe Marrëdhënie Ndërkombëtare.

Gjatë dy mandateve, Lako ka qenë anëtar i Këshillit Bashkiak Durrës. Për 4 vjet ai ka mbajtur funksionin e Drejtorit të Drejtorisë Rajonale të Kulturës Kombëtare Durrës.

LEXO EDHE  Zgjedhjet në AMA/ Reagim i ashpër i Demaliajt: Shqipëri të kam …

Gjithashtu ai ka qenë kandidat për deputet në qarkun e Durrësit dhe konsiderohet në qytetin e Durrësit si një nga mbështetësit e Vangjush Dakos.

Mban titujt Master Profesional Euromesdhetar në Kulturë dhe Turizëm në Universitetin “Aldo Moro”, Bari- Itali dhe Master i Shkencave në “Marrëdhënie Ndërkombëtare, Organizata Ndërkombëtare”.