Basha plas ‘bombën’: Kush është kandidati i Ramës për kryebashkiak i drejtuar nga Avdylajt, do dalin…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulëzim Basha deklaroi këtë të martë se nga lista e PS-së për zgjedhjet e ardhshme lokale ka shumë kandidatë të lidhur me krimin.

Basha, madje, përmendi edhe emra dhe paralajmëroi se në ditët në vijim do dalin detaje të reja.

“Kërcënimi i kryeministrit nga krimi i organizuar është problem. Pavarësisht se kjo vjen se ka bashkëpunuar me krimin. Ky nuk është është problem personal i tiji. Është një arsye që duhet të largohet një orë e më parë. Por, unë besoj se ai është në bashkëpunim të hapur me krimin. Kandidati i Shijakut është i diktuar nga Avdylët dhe Keçajt, po jap një shembull. Kandidatë të tjerë janë njerëz me dosje kriminale. Kandidatja e Durrësit e diktuar nga njeriu që e mban peng, Dako dhe se është arsyeja që s’hetohet dosja 339. Lista e Edi Rames është pasqyra e qeverise së Ramës”, u shpreh.

LEXO EDHE  Habit ekspertja e turizmit: Dyfishoni çmimin, i mbytët zonat turistike me shalë dhe budallaçka

*Negociata me Ramën? Basha: Kemi mbështetjen e ndërkombëtareve, mirëpresim…

*Basha mesazh gjyqtarit që la në qeli protestuesit: Do mbash përgjegjësi

*Ftesa për dialog/ Basha mesazh të prerë Ramës