‘Beteja që ka nisur është pa kthim’/ Nis protesta e qytetarëve në çdo qark (Video-Live)

‘Rama ik, Rama, ik’’, me këto thirrje ka nisur edhe për ditën e sotme protesta dhe aksioni opozitar në çdo qark të Shqipërisë.

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ndodhet sot në qarkun e Elbasanit, ku sëbashku me mijëra qytetare shqiptarë po protestojnë në Bradashesh, ku do të bllokohen rrugët për dy orë.

Ndërkohë që vetë Basha përmes një statusi në Facebook shkruan se bëtaja që ka nisur është pa kthim, deri në rikthimin e demokracisë në Shqipëri.

Ja postimi i Bashës:

LEXO EDHE  Hasmëria mes fiseve/ Xhaferaj refuzon të lërë spitalin: Nuk kam ku të shkoj, më vrasin ...

Beteja që ka nisur është pa kthim. Historia do tregojë se kjo betejë do të përfundojë me shporrjen e qeverisë së krimit dhe triumfin e vlerave europiane. E ardhmja e shqiptarëve është Europa! #ShqiperiaSiEuropa

LIVE

LIVE – Beteja që ka nisur është pa kthim. Historia do tregojë se kjo betejë do të përfundojë me shporrjen e qeverisë së krimit dhe triumfin e vlerave europiane. E ardhmja e shqiptarëve është Europa! #ShqiperiaSiEuropa

Gepostet von Lulzim Basha am Donnerstag, 2. Mai 2019